Edukacinės programos

Išsamus aprašymas

01.

Įvadinė dalis

Nė krust, kol nesusipažinsime! Prieš pradedant nerti į vilnos gamybos subtilybes, prisistatys edukacijos vedėja Giedrė ir trumpai papasakos apie nedidelio šeimos verslo „Litwool“ istoriją, sąsajas su vilna – kuo ji ypatinga. Susipažinimo metu stebėsite informacinį video filmuką. Pristatę edukaciją, diskutuosime, ką edukacijos dalyviai žino apie vilną, jos panaudojimo galimybes.

vijimo stalkės
02.

Teorinė dalis

Šioje dalyje pristatysime vilnos kirpimą ir apdirbimo procesą. Galėsite dalyvauti gyvos avies kirpime, naudosime senovines žirkles bei modernią, šiuolaikišką įrangą. Parodysime, kaip nukirpta vilna yra rūšiuojama, vertinamos jos savybės.

Atrinkta vilna yra plaunama buitiniu būdu, video filmuke galėsite stebėti pramoninius vilnos pradinio apdirbimo būdus.

Išplauta vilna yra džiovinama, kedenama, karšiama. Papasakosime apie karšimo teorinius principus, demonstruosime senovinį lietuvišką, 19 amžiaus gamybos vilnos karšimo įrenginį. Aptarsime ir parodysime alternatyvius vilnos karšimo būdus.

Kai jau vilna paruošta, papasakosime apie tolimesnius vilnos apdirbimo variantus (verpimą, sukimą, velimą), apžvelgsime gaminamus galutinius produktus, gamyboje naudojamą įrangą.

kerpama avis
03.

Praktinė dalis

Šioje dalyje te pasireiškia Jūsų kūryba! Tikimės jums patiks asmeninio suvenyro gamyba. Šios užduoties atlikimo metu galėsite nuraminti jausmus, emocijas bei susitelkti, kūrybai, meditacijai.

Užduotis padės atsiskleisti dalyvių galimybėms kūrybiškai bendrauti, skatinti jų vaizduotę bei netiesiogiai ugdyti meno estetikos pojūčius. Visi vilnos objektai yra gamtinio prado. Objektai gali būti tiek balti, tiek ir įvairiaspalviai, skatinantys fantaziją ir kūrybiškumą. Tai gali būti įdomaus hobio ar gal net ateities amato puiki pradžia.

vilna spalvota
04.

Baigiamoji dalis

Kai jau viską sužinojote ir jau rankose laikote savo rankomis pagamintą suvenyrą, liko tik išsiaiškinti, ką sužinojote ir kokių žinių dar norėtumėte įgyti apie vilną.

Šioje dalyje dalyviai bus pakviesti į viktoriną Vilnos kelio žinovas“, kurioje pateikiami klausimai iš edukaciniame užsiėmime pateiktos mokomosios medžiagos. 

Dalyviai atsakinėja į edukatorės pateiktus klausimus, dalinasi savo esamomis ir naujai  sukauptomis žiniomis, išsako savo nuomonę ir  pastebėjimus. 

Geriausiai žaidimo metu pasirodęs dalyvis apdovanojamas Vilnos kelio žinovo prizu.

Užsakius papildomai, edukacijos pabaigoje vaišinsime tradciniu avienos arba kiaulienos plovu.

lamų maitinimas
Vilnos kelias

Laukia jūsų

1. Užpildykite registracijos formą

Dešinėje matote registracijos formą, kurioje nurodykite kontaktinę informaciją, atvykimo datą, dalyvių skaičių ir amžių. Pasirinkite, kokį suvenyrą norės gaminti Jūsų grupė. Jeigu turite papildomų klausimų - klauskite, mes būtinai atsakysime!

2. Mes su Jumis susisieksime

Gavę Jūsų registracijos formą su Jumis susisieksime per 1-2 d.d., suderinsime visas detales ir atsakysime į iškilusius klausimus.

3. Susitiksime vilnos kelyje

Lauskime Jūsų atvykstant sutartą dieną mūsų ūkyje! Nepamirškite pasiimti gerą nuotaiką, o mes pasirūpinsime puikiais įspūdžiais!

Susisiekite

Mūsų kontaktai

Adresas: